+38 (044) 39-00-453

10 оригінальних будинків, що збудовані за prefab-технологіями

У середині ХХ століття ставлення до prefab-будинків було не надто шанобливим. Це було переважно дешеве типове житло, але технологія будівництва допомогла мільйонам людей переселитися у власний дім. Будинки не відрізнялися різноманіттям, і архітектори, які мріяли створювати унікальні проекти, обирали інші способи будівництва. Детально про історію prefab ви можете прочитати в нашій статті.

Зараз екологічні переваги prefab відродили цікавість до цих технологій. Можливість будувати швидко, не витрачаючи зайвих ресурсів – один із шляхів до sustainability («стійкого розвитку»), який надихає архітекторів.
Ми зробили огляд оригінальних проектів – житлових будинків. Усі ці яскраві дизайнерські рішення створені з використанням prefab-будівництва.

 

Дзеркальний будинок від ÖÖD

Цей prefab-будинок існує поки лише як концепт. Він розроблений студією ÖÖD спеціально для здачі у найм на Airbnb. Монтаж будинку на майданчику займатиме 8 годин. У невеликому помешканні площею 60 м.кв. є спальне місце, кухня і ванна.

Головна особливість проекту – дзеркальний склопакет. Таке засклення виконує не тільки декоративну роль. Завдяки зовнішньому тонуванню скляні стіни будинку ізолюють мешканців від сторонніх поглядів, але не заважають милуватися навколишніми пейзажами.

Втім, критики проекту зазначають, що фасад, який віддзеркалює природу, може стати пасткою для птахів.Дзеркальний будинок від ÖÖDДзеркальний будинок від ÖÖD

 

Будинок у пустелі поблизу Лас-Вегаса

Лос-Анджелеська студія Marmol Radziner розробила проект будинку, який ідеально пасує до пустельних пейзажів штату Невада. Із вікон сучасної вілли можна милуватися пустелею та вогнями Лас-Вегасу.

Для будинку виготовлено 36 модульних сталевих залізобетонних prefab-конструкцій. Вони змонтовані за межами майданчика. Весь процес будівництва, разом із роботами на майданчику, тривав 12 тижнів.

Послідовність модулів із закритими і відкритими стінами забезпечує вдосталь природного світла, і разом з тим, кімнати захищені від пекучого полуденного сонця. У будинку є внутрішній дворик, а частина приміщень знаходиться нижче рівня землі.

Будинок у пустелі поблизу Лас-ВегасаБудинок у пустелі поблизу Лас-Вегаса

 

Будинок на дереві від lanD studio

Цей будинок розташовано у горах Хуаншань в Китаї. Для будівництва на деревах prefab-конструкції – оптимальне рішення, адже вони суттєво полегшують роботу на висоті. Архітектори lanD studio спланували будинок, який вписується в ландшафт, і разом з тим містить елементи традиційного китайського дизайну у сучасній інтерпретації. Апартаменти здаються у найм  туристам, які завітали у національний парк Хуаншань.
Будинок на дереві від lanD studioБудинок на дереві від lanD studio

 

«Океанське око» в Коста-Ріці

Проект Ocean eye створено Benjamin Garcia Saxe – студією, що базується одночасно у Лондоні та Коста-Ріці. Приватна резиденція у Коста-Ріці площею 200 м.кв. розташована на гірському схилі і оточена тропічними лісами. Структура будинку складається з легких сталевих каркасів, які легко транспортуються і збираються на місці.

У будинку створено поступовий перехід від екстер’єру до інтер’єру, який ніколи не повністю не завершується. На кожному поверсі існує взаємозв’язок між зовнішнім і внутрішнім просторами.

«Океанське око» в Коста-Ріці«Океанське око» в Коста-Ріці

 

Будинок-човен поблизу Мюнхена

Studio Alfredo Haberli у 2016 році завершила зведення prefab-будинку неподалік Мюнхена (Німеччина). Екологічний будинок має продуманий дизайн, та описується виробником як економічний і ресурсоефективний. Дерево використовувалося як основний будівельний матеріал.

Альфредо Хаберлі, який очолював творчий колектив архітекторів, звернувся при проектуванні до історичної конструкції дерев’яних човнів. Кораблебудування наклало відбиток на архітектуру: найбільш яскраво це виражено у широких карнизах навколо даху. Виступи мають практичне завдання – затінення інтер’єру. Це дозволяє збільшити вікна і частково допомагає контролювати температуру всередині.

Будинок-човен поблизу МюнхенаБудинок-човен поблизу Мюнхена

 

Prefab від Філіппа Старка

Поп-зірка дизайну, Філіпп Старк (Philippe Starck) має власний проект P.A.T.H, у якому займається проектуванням prefab-будинків. Одна з 34 можливих конфігурацій, розроблених Старком, двоповерховий будинок, зведений у Монфор-л’Аморі, неподалік від Парижа.

Старк ратує за екологічно свідомий дизайн, і тому в його будинках можна інтегрувати фотоелектричні панелі, вітрові турбіни, колектори для збору дощової води і теплові насоси.

Prefab від Філіппа Старка Prefab від Філіппа Старка

 

Будинок, що левітує

Португальська компанія MIMA, яка займається розробкою модульного prefab-житла, створила проект MIMA light. Будинок немов левітує над землею. Ефект досягнений завдяки використанню дзеркал – ними викладена основа споруди. Цей архітектурний жест зроблено під впливом мінімалістської скульптури і таких митців, як Дональд Джадд, Джон МкКракен та Роберт Морріс.

Раціональний зовнішній дизайн доповнюється комфортними інтер’єрами. Всередині стіни зроблені з соснової деревини та мають хромовані деталі. Для підігріву води можна встановити електричний котел, підключений до сонячних панелей, а також кондиціонер та теплі підлоги.

Будинок, що левітуєБудинок, що левітує

 

Фермерський будинок для острова

Цей будинок подолав чималий шлях морем, перш ніж опинився на будівельному майданчику.

Фірма Lai Cheong Brown займається виробництвом prefab-будівель, фокусуючись при цьому на обслуговуванні віддалених районів. Концепція цього проекту – караван-сарай, «безпечний притулок». Збірні частини споруди спочатку виготовлені на узбережжі Австралії у приморському містечку Вондтаггі, а деталі транспортовані баржами та вантажівкою до кінцевого пункту призначення на острові.

При проектуванні враховані погодні умови: будинок витримує сильний вітер та дощ. Відкритий внутрішній дворик – не тільки подарунок для комфорту мешканців, але і додаткове природнє освітлення в інтер’єрі.

Фермерський будинок для острова Фермерський будинок для острова

 

Будинок із зеленим дахом

Будинок на березі океану неподалік Сіднею спроектовано студією Archiblox.

Архітектори прагнули створити житло, яке органічно вписуватиметься в природнє середовище. У будинку встановлено систему збору дощової води. На даху площею 106 м.кв. розміщено зелений сад. Він візуально інтегрує споруду в скелю, а також виконує ізоляційну функцію, захищаючи від океанського вітру. Фасад із темного гофрованого заліза з північного боку – з берега – також протистоїть солоним вітрам і зміні клімату. Південна тераса обшита деревом.

Будинок із зеленим дахом Будинок із зеленим дахом

 

Lofthaus в Амстердамі

Marc Koehler Architects (MKA) розробили проект трьохповерхового будинку у нідерландській столиці. Власники житла обрали нетрадиційне планування: вони попросили розмістити спальні внизу, а спільні кімнати перенести нагору.

Збірну дерев’яну конструкцію MKA оптимізували і розширили для створення еволюційного гнучкого прототипу, в якому змінюються деталі зовні і всередині. Подібний Lofthaus можна спроектувати і випустити за короткий період до шести місяців. Виготовлення елементів займає два тижні, а монтаж – не більше чотирьох днів.

Lofthaus в Амстердамі Lofthaus в Амстердамі

За матеріалами сайту Designboom