+38 (044) 39-00-453

7 промов TED про архітектуру, які будуть цікаві не лише архітекторам

Проект TED Talks дає можливість дізнаватись про революційні ідеї від найкращих професіоналів світу. І не потрібно бути спеціалістом, щоб долучитися до знань – презентації TED доступно оповідають про минуле, сучасне і майбутнє різних галузей.

У нашому огляді ми дібрали промови про архітектуру, зміст яких зацікавить не лише фахових архітекторів.

 

Про дерев’яні хмарочоси

Архітектор Майкл Грін розповідає про улюблений будівельний матеріал – дерево.

«Я ніколи не бачив, щоб люди заходили у нашу будівлю і обіймали сталеву чи бетонну колонну. Однак, я був свідком цього у дерев’яному будинку».

Грін пропонує компенсувати нестачу житла у містах, будуючи хмарочоси з дерева.

Про перешкоди і можливості в будівництві з деревини слухайте у промові архітектора.

 

З гумором – про будівництво із вторинного матеріалу

Будівельник Ден Філліпс не має доступу до високих технологій, але його креативності можуть позаздрити кращі архітектурні бюро світу. Він побудував численні споруди із вторинних матеріалів у рідному штаті Техас.

Філліпс пояснює, чому у будівельній галузі з’являються відходи, і демонструє, як можна цьому запобігти. Кожен дотепний аргумент він підкріплює прикладами із філософії і власного життєвого досвіду.

 

 

Про музику і архітектуру

Девід Бірн, засновник гурту «Talking Heads», починав кар’єру музиканта у нью-йоркському клубі CBGB. Після того він грав на десятках майданчиків – від підвальних залів до респектабельних театрів.

Бірн аналізує взаємозв’язок музики та архітектури, у тому числі, в історичному контексті. А наприкінці промови розказує, як різні птахи підлаштовуються зі своїм звучанням до природної «архітектури лісу».

 

Про владу, відповідальність і нові можливості професії

Промова найбільше буде цікава фахівцям архітектурної галузі, а інших примусить задуматися про власні професійні обмеження.

Про відповідальність і засоби впливу архітекторів розповідає Джошуа Прінс-Рамус.

«Ми повинні знову створювати процес, а не просто творити об’єкти» – стверджує він.

На прикладі Далласького театру Джошуа показує, як змінивши звичну форму сцени, його команді вдалося стимулювати появу нових незвичних постановок.

 

Природа – геніальний архітектор

Архітектор і програміст Міхаель Гансмаєр шукає натхнення у природі. Але він не сліпо копіює природні форми, а користується механізмами, за допомогою яких створюються неймовірні за красою і раціональністю моделі. Ці механізми Гансмаєр закодував у комп’ютерні алгоритми.

Він показує інструменти для розробки архітектури, остаточний вигляд якої неможливо передбачити людським розумом.

 

«Через архітектуру ми стаємо довірливими і украй передбачуваними»

Ця промова допоможе новим поглядом подивитись на знайомі будівлі, і зрозуміти, чому такі споруди з’явилися у містах. Також Марк Кашнер показує, як останні 30 років архітектори розробляли проекти за принципом маятника: рухаючись між інноваціями і традиціями.
Кашнер доводить, що дизайн будинків може зробити людей нещасними. А ще показує будівлю-«диво», яка допомогла збільшити кількість туристів у Більбао на 2500%.

 

Епідемія скла і нестача текстур у мегаполісах

Архітектурний критик Джастін Девідсон розповідає про небезпеку хмарочосів зі скла та бетону.

Багатоквартирні будинки у різних містах мають різний дизайн. Вони створені із почуттям потреби у красі. А ось типові блискучі хмарочоси збагачують власників, але збіднюють вигляд міст.

Чому це перетворюється на справжню проблему і як її вирішити, використовуючи у будівництві місцеві матеріали?