+38 (044) 39-00-453

Дизайн інтер’єру QDRO – terraced house. Ірина Бондарець: «У нас не було спонтанних рішень»

Будинки QDRO – terraced house в котеджному містечку «Коник» побудовані за інноваційною prefab-технологією. Нові для України рішення використані і в оснащенні домоволодінь. Обігріваються вони тепловим насосом, у будинках встановлена система тепла підлога. Такий спосіб обігріву замінює батареї, кондиціонер і бойлер. У кожному будинку є центральний пилосос, який суттєво полегшує прибирання.
QDRO exterior
Інтер’єр стильного сучасного котеджу з інноваційною «начинкою» повинен бути відповідним. Над цим працювали дизайнери бюро ZV Architect.
Ми підготували серію статей про інтер’єри в QDRO – terraced house [квадро]. Архітектор Ірина Бондарець розповіла, як відбувався непростий творчий процес створення функціонального інтер’єру і які сучасні тренди в ньому присутні.
Ірина – випускниця КІБІ, працює за фахом п’ять років. Любить все незвичайне і провокаційне. Їй подобаються складні завдання: вона із задоволенням приймає нові виклики.

– Чи можна сказати, що дизайн інтер’єру співзвучний з інноваційними рішеннями, які використовувалися при будівництві?
– Так, нові технології в архітектурі вплинули на роботу. Це стимул, щоб ризикнути в інтер’єрі. У нас були цікаві і сміливі пропозиції, які ми наважилися втілити у дизайні.
Панельно-каркасне будівництво відносно недавно на українському ринку. Оскільки технологія нова, ми вирішили відобразити нові віяння в інтер’єрі.
17-05-04 330
– У вас не було конкретного клієнта при створенні інтер’єру. Це перешкода для повноцінної роботи?
– Для нас, дизайнерів, це було найбільш класним. Ми не мали клієнта, який би обмежував своїми індивідуальними смаками.
QDRO interiordesign children bathroom
Часто у дизайн-студіях стоїть завдання якнайшвидше продати інтер’єр замовникам, а не створювати нове. І дизайнери прогинаються, не намагаючись робити щось оригінальне. А замовник може просто не знати своїх можливостей.
Типовий запит від клієнта: «мені щось бежеве, світле». Йому складно сприймати незвичні речі. Ми шукали золоту середину. З одного боку, намагалися відчути замовника, але у той же час, пропонувати свіжі ідеї.
Ми шукаємо клієнта, який аналізує те, що купує, і готовий розширювати межі сприйняття. Наше суспільство віддаляється від закостенілих старих поглядів. І ми діємо відповідно до цієї тенденції.
– Як відбувалася робота над дизайном? Чи багато варіантів у вас було?
– Це продуманий дизайн, і усі рішення – опрацьовані. У нас не було спонтанних рішень. Відсіялися «миттєві» варіанти, які спочатку здалися цікавими, але потім ми вирішили, що вони недовговічні.
Деякі речі залишалися тільки на стадії розробки або на візуалізації.
Робота супроводжувалася постійним аналізом, пошуком незвичайних варіантів. Ми намагалися уникати трендів, які вийдуть з моди. В результаті маємо функціональний, цілісний інтер’єр.
17-05-04 215
– У чому проявляються новаторські рішення в дизайні?
– Ми не розглядали старі нормативи, як аксіоми. У першу чергу, це стосується планувальних рішень. Хотілося уникнути вузьких коридорчиків і транзитних зон, які функціонально не використовуються. Кожен квадратний сантиметр площі ми використовували на благо загального простору.
Коли у тебе є вдале планування, то «по ланцюгу» до нього приєднуються інші хороші рішення. Наприклад, у кожній функціональній зоні кімнати встановлювалося відповідне освітлення.
Що стосується стилю, в інтер’єрі є елементи лофту, мінімалізму, скандинавського стилю. Це сучасна еклектика. Брутальний камін з трубою, темні стіни – досить сміливо для тих, хто звик до «спокійного» інтер’єру в бежевих тонах. Але сподіваємося, майбутні мешканці оцінять наші ідеї.
– Ви передбачали при проектуванні, що, в’їжджаючи в будинок, людина захоче щось змінити в інтер’єрі? Скажімо, не сподобався колір стін – хочу інший.
– Вся колірна гамма спокійна. Є яскраві акценти, але вони мобільні. Майбутній власник у разі необхідності може їх замінити, і буде інший інтер’єр. Характер будинку створюється акцентами. Можливо, комусь подобається яскравий салатовий. Він розкладе в інтер’єрі яскраво-салатові подушки і буде модератором свого простору.
Що надає QDRO – terraced house актуальність на довгий час? Використання натуральних матеріалів і природних відтінків. Природа – завжди актуальна.QDRO interiordesign kitchen