+38 (044) 39-00-453

Нестерпна легкість буття. Інноваційні технології для зручного побуту

Ми любимо інновації, тому підготували огляд крутих штук, які формують комфортний побут. У цих винаходах зроблено акцент на підтримці здорового середовища у будинку, заощадженні природніх ресурсів, економії часу та зручності у користуванні.

 

Залишки їжі – у домашнє добриво

Проблема утилізації харчових відходів примушує виробників шукати інноваційні рішення.

На виставці технологічних новинок CES 2017 представили пристрій для переробки їжі – Zera Food Recycler. Він створений компанією WLabs для домашнього використання. Мінімалістичний дизайн Zera підходить до будь-якої кухні. Простим натисканням кнопки пристрій перетворює побутові продовольчі відходи у добриво. Щоб прискорити процес розкладання, використовується комбінація кисню, вологи, тепла та змішування.

На відміну від традиційних способів компостування, система Zera працює цілий рік, незалежно від погоди. Керувати утилізатором можна дистанційно через простий додаток.

Прасувальна машина для дому

На CES 2017 представлено Effie – першу автоматичну прасувальну машину для дому.

Це розробка інженерів Роана Камдара (Rohan Kamdar) та Тревора Керта (Trevor Kerth). Effie – універсальна машина, яка прасує, відпарює і сушить одяг. Одночасно пристрій можна обробляти до 12 речей. Немає потреби робити добірки із одягу певного кольору та матеріалу. Система використовує ідеальне поєднання нагрівання та пари, що гарантує відсутність пошкоджень.

Робот для зразкового порядку в шафі

У Лас-Вегасі на CES 2018 відвідувачам продемонстрували FoldiMate, розроблений для людей, які ненавидять складати речі. Пристрій перетворює гору свіжовипраного одягу на акуратні купки. Мінімальний розмір, з яким впорається робот, – дитячий для віку від 5 років, максимальний – XXL. Нажаль, одяг для малюків, білизну, шкарпетки і дуже об’ємні речі поки що доведеться складати самостійно.

Наразі ціна FoldiMate – 980$, виробник обіцяє зробити перші доставки у 2019 році.

Домашній сад, що керується мобільним додатком 

Інтернет речей рішуче завойовує побут. Деякі технології використовуються для того, щоб максимально наблизити свіжі продукти до столу.

Наприклад, пристрій SproutsIO вирішує питання неефективного транспортування їжі та використання надмірної кількості води у сільському господарстві. Його розробили випускники Масачусетського технологічного інституту. SproutsIO – розумний автоматизований прилад, який вирощує рослини без ґрунту. Гібридна система поєднує полив та аерацію, стежить за ростом і відчуває потреби рослин у світлі, воді та поживних речовинах.

Пристрій керується спеціальним додатком. Горщик із рослиною підключається до wi-fi, система розпізнає рослину і починає створювати умови для її розвитку.

 

Інноваційний контроль за чистотою повітря

У 1989 році NASA провела дослідження, у якому виявила, що середовище житлових будинків наповнене 350 шкідливими речовинами, серед яких – бензол, формальдегід, ацетон, толуол. Тоді ж науковці опублікували список із понад 50 рослинних видів, здатних поглинати токсини і перетворювати їх на органічний матеріал.

Це дослідження використали винахідники Calypsos – дизайнери Паула Куррас (Paula Currás) і Альваро Каррілло (Álvaro Carrillo). Вони створили оригінальну конструкцію, яка поєднує горщик із зеленою рослиною, невеликий вентилятор і систему розпізнавання якості повітря. Пристрій показує дані, зібрані завдяки серії вбудованих датчиків повітря. Calypsos реагує на зміни яскравими знаками і повідомляє, які дії потрібно вжити для покращення якості повітря. Він сигналізує про необхідність вологого прибирання, провітрювання або відключення опалення.

 

«Легкий» будинок QDRO-terraced house

Для мешканців QDRO-terraced house [КВАДРО] ми створили простір для комфортного життя.

У мебльованих будинках встановлена уся техніка. Одна із «родзинок» QDRO – центральний пилосос, що гарантує екологічне прибирання без зайвих зусиль.

Справжня стіна із тропічних рослин на першому поверсі – це зелена оаза, яка очищує повітря.

На прибудинковій ділянці, окрім стильного озеленення, ландшафтні архітектори V POLE DESIGN створили невеличкі городики. З ранньої весни і до пізньої осені тут ростуть кущі помідорів, зелень, полуниця.