+38 (044) 39-00-453

Рослини в ландшафті QDRO-terraced house

Ландшафтний дизайн в QDRO-terraced house [квадра] ми довірили професіоналам студії V POLE DESIGN. Вони створили озеленення на подвір’ї кожного будинку.

На різних ділянках використовувалися різні види рослин, втім, деякі з них повторюються.

У цьому матеріалі ми познайомимо вас ближче з ними – адже кожен представник флори має особливий характер і справляє неповторне враження.

 

Концепція дизайну: мікадо

Докладно про концепцію озеленення ми писали у цьому матеріалі. Нагадаємо: на ландшафтні рішення надихнула японська настільна гра мікадо. Граючи в неї, ви створюєте «розумний хаос», який перебуває у балансі. На стіл висипаються бамбукові палички. Гравці по черзі витягають їх, і головна задача – не зруйнувати примхливу конструкцію.

Цілісність ландшафту в QDRO – це не лише гармонія рослин, але й елементів архітектури. Наприклад, доріжки сплановані з урахуванням природнього бажання людини ходити не під прямим кутом, а скорочувати шлях.

 

Багаторічні рослини

Газонне покриття спрощує вигляд саду. А ось багаторічники надають ландшафту унікальність.

Наприклад, злакові несуть особливе відчуття теплоти і затишку. Вони пробуджують первісне бажання любити місце, де почуваєш себе спокійно і захищено. Саме тому у QDRO висаджені багаторічні злаки пеннісетуми лисохвостні, міскантуси, війники гостроквіткові, щучки дернисті, які створюють романтичну атмосферу.

Трохи виділяється на цьому фоні надзвичайно ефектний злаковий багаторічник – імперата циліндрічна Red Baron. Рослину зі стеблиною вогняно-червоного забарвлення порівнюють із блискавкою або китайським драконом.

Краса, до якої хочеться доторкнутися: акуратні горбочки утворюють мшанки і костриці Готьє. Обидві рослини – вічнозелені.

Осоки – аборигени японських лісів, які чудово почуваються у подвір’ях наших QDRO. На ділянках висаджена осока моррови silver sceptre.

Квітучі рослини додають кольоровості у світ. Лілійники, седуми, нівяники, роджерсії – всі ці багаторічники створюють барвисті акценти у ландшафті. А барвінок – квітка, знайома кожному з дитинства, формує суцільний килим густого темно-зеленого листя.

Є у наших садках представники ліан – виноград ‘Veitchii’ та клематиси.

 

Кущі

Гортензії відразу притягують погляди всіх, хто заходить на подвір’я QDRO-terraced house. Ці розкішні рослини названі на честь принцеси Гортензії – сестри принца Карла-Генріха Нассау-Зігена зі Священної Римської імперії. У ландшафті наших будинків висаджено декоративний сорт – гортензію деревовидну (Анабель та Ванілла Фрейз). Кущ півроку радує цвітінням – з червня і до грудня великі кулясті суцвіття прикрашають сад.

Спірея – кущі з ніжно-рожевим суцвіттям. Друге ім’я цієї рослини – таволга. У наших садах висаджені два види декоративних спірей – березолисті та японські.

Делікатна краса квітучих пухиреплідників калинолистих – це поєднання темного листя і стебел та пухнастих суцвіть кремових відтінків.

Біля огорожі висаджений глід звичайний і барбарис Тунберга. Восени ці кущі позбуваються листя, втім, яскраві ягоди контрастують із темними стеблами, а згодом – із засніженим пейзажом.

Відразу на декількох ділянках головну роль у ландшафті відіграють самшити. Зелені самшитові кулі доповнюють круглі кущі бирючини звичайної.

На фоні газону та темних самшитів виділяється сіро-зелене листя кущів дерену білого ‘Sibirica’.

Багатостовбуровий кущ ірги канадської за формою нагадує парасольку.

 

Дерева

Біля будинків QDRO-terraced house висаджені дерева, які навіть без листя увагу привертають увагу ажурним плетивом виразних гілок. Це клени, сливи декоративні, липи європейські. Ефектно виглядають білі стовбури берез поруч з темним фасадом QDRO.

Окрім кущів глоду, маємо в садках також невеликі дерева глоду, що восени вражають жовтогарячим листям та червоними плодами.

Сумах оленерогий – абориген північноамериканських лісів, який добре приживається в Україні. Має квіти зібрані в конусоподібні суцвіття.

На кожній ділянці QDRO висаджена ялиця корейська – це ваша власна новорічна ялиночка. До речі, до неї вже проведені комунікації для встановлення святкової ілюмінації.