+38 (044) 39-00-453

Tiny beauty. Маленькі будинки, які ламають стереотипи

Цей матеріал писався з метою зруйнувати стереотипи про невелике житло, як про дешеве, тривіальне і незручне.

Приготуйтеся до нових візуальних вражень: від деяких дизайнерських рішень у цих проектах захоплює подих.

Картонний будинок

Амстердамська компанія Fiction Factory раніше займалася створенням театральних декорацій. Потім засновники фабрики вирішили зробити внесок у предметний дизайн реального світу. Так з’явився Wikkelhouse – будинок із картонним каркасом. Щоб стіни стали міцними, знадобилося 24 шари картону. Wikkel з нідерландської означає «обернути», що й дало назву проекту.

Зверху картонна основа покрита водонепроникною фольгою та обшита деревом.

Кожен сегмент будинку важить півтони. Фундамент не потрібен – Wikkelhouse легко транспортується і встановлюється деінде.

 

Будинок з плямистим фасадом

Крихітний модульний будинок VIMOB від колумбійського бюро Colectivo Creativo помітний здалеку завдяки фасаду із дерев’яними панелями земляних відтінків.

Концепція проекту побудована навколо певних обмежень: будинок площею 37 кв.м призначений для важкодоступних територій і зроблений із місцевої деревини та OSB через брак інших матеріалів.

VIMOB гармонійно виглядає на зеленому тлі навколишніх лісів. Розсувні двері з тераси пов’язують простору кухню та житлову зону, встановлюючи постійні зв’язки між інтер’єром та екстер’єром.

 

Лісовий будинок для усамітнення

Shelter – це «станція підзарядки батареї для людини». Так гучно охарактеризував невеликий будинок виробник, датська компанія Vipp. Незвичне житло площею 55 кв.м заслуговує уваги завдяки футуристичному дизайну.

Shelter (з англ. – притулок) повинен стати місцем втечі від міської метушні. Він зроблений зі сталі і пофарбований у чорний колір. Чорний домінує і в інтер’єрі: очевидно, дизайнери вирішили створити атмосферу, яка надихатиме відлюдників на досягнення гармонії.

Цікаво, що у компактному помешканні два рівні. На першому – кухня, їдальня, ванна та вітальня з каміном. Сходи ведуть до вузького горища із заскленою стелею: тут розташована спальня.

 

Будинок на колесах зі стіною для альпінізму

В США існують сотні виробників будинків на колесах, але далеко не всі компанії готові кастомізувати свої продукти. Tiny Heirloom відрізняються гнучким підходом до клієнтів. Наприклад, для одного замовника вони обладнали стіну для вправляння у альпінізмі.

Мобільний будинок можна причепити до авто і припаркувати будь-де. В інтер’єрі створені цікаві дизайнерські рішення за допомогою меблів-трансформерів. Наприклад, одним натисканням кнопки обідній стіл знижується до рівня лавок, і перетворюється на спальне місце.

На нижньому мезоніні організовано робоче місце. У протилежному кінці, над закритим санвузлом – ліжко.

 

Сучасний грецький дизайн

Mandalaki studio спеціалізується на предметному дизайні, але їхній проект Monocabin – це будиночок на острові Родос (Греція). Площа будинку – 26 кв.м., він призначений для проживання 1-2 людей.

Дизайнери прагнули поєднати мінімалістичний дизайн із навколишнім середовищем.

Конструкцію змонтовано з модульних бетонних панелей, і тому вона легко збирається на місці. Найперше призначення Monocabin – літній відпочинок, для цього у будинку є все.

Кожен предмет інтер’єру було «підігнано» під компактні розміри. Незважаючи на сучасний інтер’єр, дизайнери використовували традиційний грецький підхід в облаштуванні оселі.

 

Smart-будиночок для студентів

Шведська фірма Tengbom винайшла житлову капсулу для студентського кампусу.

Дерев’яний будинок площею 10 кв.м спроектований у колаборації зі студентами університету Лунда. У помешканні є крихітна кухня зі стелажами та зеленими шафами, маленька ванна кімната і мансарда для сну, підвісні крісла. Стіл можна підняти – і тоді він перетворюється у внутрішню віконницю.

Будинки призначалися для оренди: такий формат проживання скорочував витрати для студентів, які не можуть дозволити собі дорожче житло.

 

Будинок для художника

Американська студія Elizabeth Herrmann Architecture + Design створила світле мікрожитло з висіченими кутами та похилим дахом, намагаючись продемонструвати, що «невеликий будинок не повинен бути клаустрофобною, одноманітною коробкою».

Дизайнери зазначають, що у проекті були всі складові справжнього виклику: замовник повинен отримати гарний, компактний, енергоощадний дім за умови обмеженого бюджету.

Грайливе архітектурне рішення з вирізаними кутами підкреслюється яскравим жовтим кольором дверей. Фасад викладений світло-сірим кедровим деревом. На 40 кв.м розмістилися спальний мезонін, санвузол з ванною, кухня, стіл обідній і робочий, шафи.

 

Будинок, що повертає людину в природу

ARK shelter – це будиночки, виготовлені за технологією prefab, які дозволяють кожному охочому відпочити на природі від всепоглинаючого інфошуму. Проект був започаткований бельгійськими студентами-архітекторами, які мріяли створити «кокон відпочинку без телевізора».

Щоб повернення до природного шокувало, розробники проекту вирішили не позбавляти людину комфорту. Все необхідне – кухня, санвузол, зручні спальні місця тут є.

Фасад оздоблений темними дерев’яними панелями, всередині інтер’єр витриманий у світлих тонах. Великі вікна з двох сторін дозволяють мешканцям ARK shelter милуватися навколишніми пейзажами.

Будинок легко транспортується і встановлюється будь-де.

 
За матеріалами Designboom та Dezeen.