+38 (044) 39-00-453

Як зроблені будинки QDRO-terraced house? Про prefab-технології німецької компанії Weinmann

У кожного будинку – своя історія.QDRO Будинки QDRO-terraced house побудовані за prefab-технологією. Елементи будинку виготовляються на заводі, а збираються на будівельному майданчику. У цій статті розкриваємо подробиці виробничого процесу – від проекту до монтажу.

Створювався наш dream-house на обладнанні німецької компанії Weinmann.

А розібратися у тонкощах будівельної технології нам допоміг керівник будівельних проектів ZV Development Олексій Бровченко.

 

Перший етап будь-якого будинку – архітектурний проект. У його створенні беруть участь архітектори, інженери та конструктори бюро ZV Architect. Проект оцифровується програмою SEMA. Після оцифровування конструктори заводу в програмі роблять модель будинку, яка автоматично зчитується програмним забезпеченням Weinmann.

Архітектурний відділ заводу, при переводі проекту в SEMA, створює завдання для машин Weinmann. Так розраховується погонаж, робиться «розкроювання» автоматичного столу, на якому виготовлять частини будинку. Потім у цеху під номенклатурою, під заданими номерами і відповідно до внутрішнього виробничого регламенту роблять панелі стін, перекриття, покрівлі.

–  Щоправда, процес не до кінця автоматизований, – уточнює Олексій Бровченко. – Якщо стіни на 80% зроблені в автоматизованому режимі, то панелі покрівлі – тільки на 50%. Необхідно було провести деякі роботи в ручному режимі. На QDRO панелі покрівлі досить товсті – 400-500 мм. Каркас збивали вручну – обладнання не могло це зробити. Все інше збивалася на автоматичних столах Weinmann.

 

Стіна 2Завжди підтримується зворотній зв’язок між замовником і заводом. При роботі з проектом виникають нюанси. У процесі проектування коригується розстановка брусів, балок, стін. Трапляється, що неможливо відтворити певний вузол, і тоді архітектор вносить зміни у креслення.

Щоб зробити prefab-будинок, необхідно заздалегідь продумати всі деталі. Тому до проектування залучають не тільки архітекторів і конструкторів, а й фахівців інженерних мереж, водопроводу і каналізації, електричних і слабкострумових мереж. Уже в цеху в стінах закладаються гільзи для протягання кабелів. Також беруть участь фахівці віконних конструкцій: у панель на заводі встановлюють вікна з обробленими відкосами.

У QDRO-terraced house акцент зроблений на енергозбереженні. У проекті закладалися коефіцієнти опору і теплопередачі стін і даху вище норм ДБН (державні будівельні норми). Для того, щоб будинок був теплим або прохолодним, і втрати холоду або тепла – невеликі, збільшився конструктив стін, утеплювача і даху. У якості утеплювача використовувалася базальтова вата – це матеріал, що не горить. Встановлені вікна з потовщеним профілем 92 мм.

 

У будинках встановлені геотермальні теплові насоси і центральні пилососи. І вони також враховуються у проекті.

–  Із виготовленням prefab-панелей тепловий насос не пов’язаний безпосередньо, –  говорить Олексій Бровченко. – Але тим не менш, у панелі запроектовані зйомні елементи там, де проходить стояк подачі і зворотної циркуляції зовнішнього контуру насоса або розводка. Тобто, мінімально, але все-таки встановлення насоса враховане. Центральний вбудований пилосос проектується так само, як насос – у розрізі центральної магістралі, у яку закладається ніша в панелі.

Два будинки QDRO-terraced house виготовляються на заводі три-чотири тижні. Кожна панель відвозиться на будівельний майданчик до Києва на спеціальних автомобільних платформах. Монтаж одного QDRO [квадро] триває не більше 2 тижнів на готовий фундамент. На майданчику для монтажу застосовується звичайний автокран.QDRO

– Крім архітектурного або конструктивного проектів, робиться проект виробництва робіт, у якому прораховуються терміни логістики і черговість монтажу елементів. – розповідає Олексій Бровченко. – На кожному панелевозі елементи будинку розкладені у певній монтажній послідовності. Заявка на відвантаження панелей стоїть у певній черзі. Не може трапитися так, що приїде машина з частиною конструкцій, а інші ще у дорозі. Все робиться у суворій послідовності.

стінаПри монтажі prefab-деталі герметичні. Немає ризику намокання або пошкодження. Стіна і покрівля – це готові на 100% герметичні панелі. Біля стіни є обв’язувальні бруси, які її захищають. Панелі покрівлі зверху накриті OSB-плитою, а монтажні петлі не проходять через плиту, а прикріплені до обв’язувальних брусів. Тому покрівельні панелі не промокають. У панелей перекриття петлі посередині, але їх поставляють без утеплювача – він встановлюється вже на місці. Тому ризику намокання теж немає.

У QDRO до дому добудовувалися ганок, тераса з господарським блоком і паркомісцями. Це не заводська робота, а місцеве, штучне виготовлення. Оздоблення фасаду виконувалася в будівельних умовах.

– Зробити фасад на заводі можна, але виходить не дуже добре – багато стикувальних швів, – говорить Олексій Бровченко. – Тому фасадна панель приїжджає без обробки, але тільки з фінішним матеріалом – або OSB, або жорстким утеплювачем. У нас це були утеплювач Steico і плита OSB. Потім ставилися ліси і фасадчики там, де OSB, обробляли металевими листами на фальцевих з’єднаннях, де Steico – обробка декор штукатуркою «баранчик».

Ніякої специфіки у проектуванні prefab-будинку немає. Все робиться за розрахунками. Стандартний фундамент, звичайний прорахунок таких показників, як сейсмо- і вітростійкість. У цьому будинки принципово не відрізняються від цегляних. Забезпечується пожежна безпека – все захищено подвійним або потрійним шаром гіпсокартону.

Звукоізоляцію забезпечує повітряний прошарок між стінами квартир. Під одним дахом знаходяться 4 домоволодіння, але загальних стін у них немає. 5-сантиметровий повітряний прошарок гасить звукові коливання.qdro-terraced-house-6