+38 (044) 39-00-453

Зелена стіна в інтер’єрі: приклади дизайну, що надихають

Стіни із рослин не є новиною для інтер’єрного дизайну. Втім, вони не втрачають актуальності, хоча такий спосіб озеленення потребує особливого догляду.

У цій статті розказуємо про історію зелених стін і наводимо яскраві приклади такого дизайну в інтер’єрі. 

 

«Зелена вертикаль»: від прадавніх часів до ХХ століття

Вертикальне озеленення має довгу історію. Навіть садівники у Стародавньому Світі – Єгипті, Месопотамії, Греції та Римі, використовували в’юнкість деяких рослин для оздоблення альтанок і стін. Оплетені ліанами, плющем або лозою, вертикальні конструкції виглядали значно привабливіше.
Patrick_Blanc
У наступні століття ідея не втрачала своєї актуальності: в’юнкі рослини прикрашали садки і багаті будинки в епоху Середньовіччя і Відродження. У часи бароко з’явилися садовий трельяж: решітчаста стіна, яка слугувала опорою для рослин або підставкою для горщиків із ними.

Накопичений протягом століть досвід узагальнив американець Стенлі Гарт Вайт (Stenley Hart White). Він займався ландшафтною архітектурою в Університеті штату Іллінойс, і у 1938 році першим отримав патент на вертикальну фітостіну.

У 80-х французький ботанік Патрік Бланк зацікавив цілий світ своїми неперевершеними вертикальними садами. Роботи Бланка прикрашали стіни зовні, але технології і естетика цих композицій вплинули також на дизайнерів інтер’єру.

 

Зелені стіни в офісах

Щоб надихнути співробітників, компанії створюють в своїх офісах справжні шедеври озеленення. Наприклад, у штаб-квартирі Airbnb у Сан-Франциско центральний атріум прикрашає зелене «полотно» висотою три поверхи. Офіс IT-компанії створювала відома архітектурна фірма Gensler.

Green wall
Фото із сайту Designboom

 

Офіс Facebook у Тель-Авіві дизайнери Setter Architects також обладнали зеленою стіною. В урбаністичному інтер’єрі вона виглядає цілком доцільно.

Green Wall Facebook

Фото із сайту Designboom

 

Навіть тимчасове місце роботи повинне бути зеленим. Коворкінг The Work Project у Гонконзі може пишатися зеленою стіною, створеною самим Патріком Бланком – піонером вертикального озеленення у світі. Дизайн інтер’єру тут створювали спеціалісти бюро Bean Buro. bean-buro-the-work-project-causeway-bay

Фото із сайту Designboom

 

Ключове значення зелена стіна має в інтер’єрі La Kretz Innovation Campus, створеному JFAK Architects. В лос-анджелеському інкубаторі розташовані офіси інноваційних компаній, стартапів і громадських організацій. Архітектори прагнули створити тут середовище, дружнє як до технологій, так і до природи.

la-kretz-innovation-campus-jfak-architects-los-angeles

Фото із сайту Dezeen

 

Зелені стіни в кафе, ресторанах і барах

Загальновідомо, що на повітрі апетит кращий. Але не кожний заклад може запропонувати відвідувачам трапезу на природі. Очевидно, саме тому в ресторанах і кафе з’являються стіни із живих рослин.

Розкішне озеленення має Mama Makan Restaurant в отелі Spinoza в Амстердамі. Це кафе з нідерландською та індонезійською кухнею отримало неповторний колорит завдяки зеленій стіні і стелі. Дизайн – студія Concrete.

concrete-mama-makan-amsterdam-interior

Фото із сайту Designboom

 

Атмосферності ресторану 48 Urban Garden в Афінах надають зелені рослини, які трапляються скрізь: на стінах, стелі і у великих горщиках. Дизайном інтер’єру в закладі займалися спеціалісти бюро AK-A architects.

aka-architects-48-urban-garden-restaurant-athens

Фото із сайту Designboom

 

У цього бару в Шанхаї промовиста назва – «Botanist». Очевидно, що без рослин оформлення цього місця неможливе. Похмурий індустріальний інтер’єр бару пом’якшують зелені елементи. Дизайн – Alberto Caiola.

Botanist-Bar-Green-Wall

Фото із сайту Designboom

 

Іспанське інтер’єре ательє estudiHac в оформленні сирного бару в Барселоні зробило ставку на вертикальний сад. Свіжість зелені, на думку дизайнерів, зробила закалад більш гостинним.

estudihac-cheese-bar-barcelona-hotel-melia-sarria

Фото із сайту Designboom

 

Вертикальне озеленення у приватних апартаментах

Цікавий спосіб озеленення запропонували молодому французькому дизайнеру в студії SABO project. В апартаментах, які є водночас офісом, з’явилася невелика зелена інсталяція з рослин у горщиках, перевернутих набік. Маленький вертикальний сад чудово пасує до кухні з білими меблями та яскравою підлогою.

sabo-project-paris-apartment-renovation-hike-montmartre-interiors

Фото із сайту Designboom

 

Студія MSR Design займалася оновленням старого маєтку у Пенсильванії, який складається з 14 будівель. Дизайнери зберегли неповторність старовинного стилю, але додали в інтер’єр цікаві елементи. Наприклад, зелена стіна відтіняє натуральні текстури дерева і каменю.

Green Wall

Фото із сайту

 

Двоповерхові апартаменти на площі Мадлен у Парижі від студії Ateliers Michael Herrman. Вертикальний сад в 200-річній будівлі пов’язує зовнішній і внутрішній простір.

michael-herrman-madeleine

Фото із сайту Ateliers Michael Herrman

 

Зелена стіна є також у домоволодіннях QDRO-terraced house. Дизайнерське рішення студії V POLE DESIGN прикрасило зону відпочинку на першому поверсі. Для озеленення дизайнери обрали тропічні рослини амазонського лісу.

Зелень в інтер’єрі зволожує і очищує повітря. Вона позитивно впливає на настрій і має заспокійливий вплив. У будинках QDRO [квадро] стіна із рослин – це частинка саду, яка залишається зеленою цілий рік.

QDRO terraced house green wall