+38 (044) 39-00-453

Зелені дахи: «висока краса» у ландшафтному дизайні

Зелені дахи – це утілення боротьби ландшафтних архітекторів за кожен квадратний сантиметр площі. Будь-яке озеленення потребує догляду і підтримувати «високу» красу «на висоті» буває непросто. Але це не зупиняє ані дизайнерів, ані власників зелених будинків.

У статті ми розкажемо про різноманітні проекти, у яких архітектори і дизайнери створили озеленення не просто для «краси», але і змогли надати ландшафтам функціонального змісту. Навіть якщо ваш дах не витримає радикальних перетворень, спробуйте додати зелені і озону іншим чином. Планета віддячить неодмінно!

 

Зелень для здоров’я

Архітектори Ronald Lu & Partners – автори проекту SK yee healthy life center (центру здорового способу життя) у Гонконзі. Озеленення допомогло створити атмосферу, у якій дорослі і маленькі пацієнти мають можливість розслабитися і подолати тривогу.

Загалом покриття даху і стін рослинами займає 380 кв.м, це 57% загальної площі. Ландшафт спроектований так, що відвідувачі бачать його, навіть перебуваючи всередині будівлі. Великі вікна приносять більше повітря і світла в приміщення.

 

Будинок у саду в Сингапурі

Переступаєш через підвіконня і потрапляєш у садок. Мрія? Для власників цих апартаментів у Сінгапурі вона стала реальністю. Дизайнери студії A D lab у проекті «Garden house on Rienzi» прагнули створити відчуття, що зелень оточує будинок з усіх боків.

Тераси розташовані на декількох рівнях. Сад на даху – лише одна із частин концепції озеленення. Щоб спланувати комфортне розміщення і повноцінне освітлення рослинам A D lab проектували дім, у якому багато вікон.

 

Функціональне озеленення у В’єтнамі

VTN architects спроектували будинок у В’єтнамі, який буквально наповнений зеленню. В архітектурі Binh house поєднання бетонних фасадів і скляних стін забезпечує простір природною вентиляцією та денним світлом, і в той же час полегшує взаємодію між членами сім’ї.

У проекті архітекторам довелося враховувати особливості тропічного в’єтнамського клімату, щоб створити по-справжньому комфортне середовище. Для будівництва використовувалися такі матеріали як натуральний камінь, дерево, бетон. В поєднанні з озелененням і правильним плануванням, спеціалістам вдалося зменшити прогнозовані витрати на кондиціювання цього будинку.

 

Квіти на даху на Манхеттені

У Нью-Йорку клімат набагато жорсткіший ніж у тропіках, втім, дизайнери знаходять способи створити зелені даху навіть тут.

Нью-Йорська студія Andrew Franz architect PLLC займалася розробкою інтер’єру апартаментів на Манхеттені. Сучасна квартира у стилі loft розташована в колишньому приміщенні складу.

Дах від початку проектувався як повноцінна житлова площа. «Затонулий» внутрішній дворик у мезоніні будинку закривається висувним скляним дахом. Місце відпочинку на верхній терасі оточене квітучими рослинами.

 

Городи на дахах у Китаї

Інколи зелений дах – не декоративне рішення, а суто функціональне. На дахах будинків у провінції Сичуань в Китаї вирощують сільськогосподарські культури.

За підтримки місцевих органів влади та неурядових організацій Rural Urban Framework розробили будинки для розміщення людей, які постраждали від стихійних лих. У 2008 році в цій місцевості трапився руйнівний землетрус. В селі Джинтайя багато перебудованих будинків знищені в 2011 році повенями та зсувами.

В Rural Urban Framework – чотири типи будинків, що відрізняються за розміром і функціями різних ділянок даху.

Проект включає 22 будинки, а також громадський центр із садом на даху. У дизайні будинків враховані додаткові функції, у т.ч. збирання дощової води, природне освітлення та вентиляція.

 

Екобудинок у Буенос-Айресі

В густонаселеному районі столиці Аргентини сховався будиночок, вкритий зеленню. Кожен квадратний метр тут цінний – тому архітектори студії Bam! Arquitectura створили озеленення не тільки на прибудинковій території.

Газон, засаджений різнотрав’ям, «супроводжує» вигнуті сходи і продовжується на даху. Дворівнева споруда з тривимірним садом має інші риси еко-стилю. Власники встановили сонячні панелі на даху, збирають дощову воду і вирощують екологічно чисті продукти у власному невеликому подвір’ї.

 

Є зелений дах і у котеджному містечку «Коник». Він cтворений за допомогою технологій німецької компанії ZinCо.

Зелений сад на даху будинка в «Конику» став місцем зйомки сюжету телеканалу 1+1.

Ландшафтний дизайнер Юлія Польова розповідає, чому в усьому світі створення зелених дахів підтримується державою. Також вона пояснює, чим відрізняються екстенсивне та інтенсивне озеленення, і говорить про технологічні особливості створення ландшафту на будівлях.

Зелений дах у “Конику” восени.

В статті використані матеріали порталів Designboom та Dezeen