+38 (044) 39-00-453

Дуб на Синій Воді

6 Грудня 2016

Ми ось вирішили допомогти вам із переліком місць вартих для відвідування в районі заказника Жукового острова. І почнемо із Дуба на Синій воді?

Ви про нього чули?

Ми, якщо чесно ні, і дізнались абсолютно випадково, але яка різниця. Нам то так запало в душу, адже він знаходиться прямісінько біля нашого котеджного містечка «Коник» і нашого офісу. Тому трохи підназбирали інфо і ділимося з вами, добрі ж бо.

Значить, Дуб на Синій воді – це ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, рослині близько 600 років, стовбур в обхопі складає 6.1 м, а висота – 20 м. Цю рослину називають найромантичнішою у Києві. Ви його достатньо легко впізнаєте за наявністю ікони у гіллі. Фото взяли із доброзичливої Вікіпедії, за що їй величезна дяка.
До речі, найстаршим дубом Києва є дуб Грюневальда, йому приблизно 800 років (27-км Столичного шосе, пансіонат «Жовтень» (Конча-Заспа), він названий на честь німецького художника, який малював чудернацькі дивовижні дерева.

Найстаршому дубу України за різними оцінками від 1000 до 1350 років і розташований він у Рівненській області.
Загалом, чи не у всіх народів дуб був праобразом дерева життя, а погани використовували його як свої храми та святині. Інколи по смерті таких старих дерев в їх стовбурах знаходять посуд, знаряддя і т.ін.

І тут нам стало цікаво, якщо найстаршенькому в Україні стільки, то скільки ж може бути найстарішому у світі?!!

Ваші варіанти?!

13 000 років! 13! Це карликовий дуб Палмере, і зростає він у Північній Америці.

Неподалік від Хеврона – найстаршого міста Палестини знаходиться інше відоме дерево – Мамврийський дуб, якому близько 5 000 років. За Біблійними переказами біля нього Авраам отримав одкровення про Святу Трійцю. Вважається, якщо Палестинський дуб засохне, то настане кінець світу, що, власне, відбулось 1997 року, всі сахнулись і почали готуватись, проте 1998 року біля його стовбура з’явився молодий пагін, який нині заввишки більше ніж 20 см.

Найстаршим дубом Європи вважається Стелмужський дуб зі сходу Литви. Вважається, що йому близько 2000 років, діаметр стовбура – 2.7 метри, висота – 25 метрів.

Не знаємо, Як ви, а ми на свій дуб дивитись підемо, звісно, коли розпогодиться.