+38 (044) 39-00-453

Фінал Gadget House Contest: репортаж із конкурсу для молодих архітекторів

17 Квітня 2018

У лютому компанія ZV Development оголосила архітектурний конкурс. Ми запропонували студентам та молодим спеціалістам представити проект GADGET HOUSE – мобільного будинку, виготовленого за модульною prefab-технологією. Завдання обрано невипадково. Зараз наша команда займається розробкою «будинку-гаджету». Цей проект буде інноваційним, тож нам важливо почути голос майбутнього покоління українських архітекторів.

 

Два тури і яскравий фінал

Після оголошення конкурсу і рекламної кампанії ми отримали 224 заявки і лише два десятки робіт. Це замало чи цілком достатньо?

Почнемо з того, що архітектура – сфера для цілеспрямованих, наполегливих і працездатних. Ми свідомо поставили непросте завдання перед учасниками, зате рівень виконаних проектів підтвердив, що у фіналі опинилися представники майбутньої архітектурної еліти.

Заочний етап не виявив явних лідерів, але визначив вісімку фіналістів. 16 квітня учасники з усієї України приїхали на заключну презентацію до QDRO-terraced house. Інноваційні будинки для презентації проектів GADGET HOUSE пасували ідеально.1

Відзначимо, що таких зацікавлених і прискіпливих відвідувачів наші QDRO ще не бачили. Студентам-архітекторам були цікаві найменші дрібнички, які стосувалися prefab-технології, енергозберігання та функціональних інтер’єрних рішень. Екскурсія за участі засновника ZV Development Сергія Самусєва і СЕО компанії Оксани Самусєвої – одне з особливих вражень цього дня.

2

Ми відмовилися від сухого формату захисту проектів, який практикують у ВНЗ. Живі дискусії, питання від жюрі та конкурентів, корисні коментарі та поради створили доброзичливу атмосферу фіналу. Поза конкурсом проект GADGET HOUSE представив архітектор ZV Development Віталій Ілляшенко. Після цього жюрі попросило час для обговорення, а ми запитали учасників про враження від фіналу.3

 

Третьокурсник «Львівської політехніки» Максим Шейка зізнався, що у нього з’явилося переосмислення власної роботи. «Мій проект тепер здається мені «дорогою п’ятизірковою палаткою», – самокритично відзначив студент. Після перегляду проектів інших учасників він зробив висновок, що потрібно більше перейматися про практичність і функціональність.

Дар’я Блащук (дівчина також навчається на 3 курсі НУ «Львівська Політехніка») відзначила, що у майбутньому приділятиме більше уваги економічності своїх проектів. Її «будинок-гаджет» – розкладний, і для цього використовуються дорогі технології, які складно реалізувати на практиці.

Іван Бібен, студент третього курсу ЧНУ імені Ю. Федьковича, наголосив, що конкурс став для нього можливістю для саморозвитку. «Я уважно слухав презентації, особливо останню (архітектора ZV Development Віталія Ілляшенка – прим.ред.). Зробив корисні висновки: на які деталі слід звертати увагу при представленні і розробці проекту», – розповів хлопець.

Серед усіх учасників Іван подолав найдовший шлях до Києва із рідного Тячіва. Втім, про поїздку він не жалкує: нові знання і приємні враження компенсували труднощі довгої поїздки.

Вероніка Ковбасюк навчається у Києві. «Цікаво порівняти різні роботи, відзначити «плюси» і «мінуси» власного проекту», – говорить студентка магістратури КНУБА. Вероніка вже працює, але завдання конкурсу примусило дівчину звернути увагу на розробку деталей, які зараз у її роботі не є першочерговими.

Микита Солдаткін теж вчиться в Київському національному університеті будівництва та архітектури. Він розповів, що вже працював зі схожою темою і мав досвід розробки компактного житла. На жаль, справа не дійшла до реалізації проекту, але ми впевнені, що у наших фіналістів все попереду. «Чим більше ти працюєш з різними тематиками і типологіями, тим більше отримуєш досвіду, і це допомагає у професії», – впевнений Микита.

«Мені сподобалася організація конкурсу, і те, як організатори комунікували з учасниками», – розтопив наші серця компліментом студент «Львівської політехніки» Олександр Скомаровський.  Він зазначив, що із задоволенням переглядав роботи інших учасників. Новий досвід, нові ідеї та знайомства з однодумцями – цей досвід допоможе Олександру у професійному розвитку.

П’ятикурсниця Харківського національного університету будівництва та архітектури Маргарита Мотилевська розповіла, що була рада познайомитися з українською компанією, яка впроваджує енергозберігаючі технології і орієнтується на світові стандарти. Дівчина не жалкує, шо приїхала: корисно подивитися на презентації інших учасників, взяти участь у обговоренні і порівняти свій підхід до теми з іншими.

Павло Білоус, студент із Києва (4-й курс КНУБА) розповів, що йому сподобалося працювати над конкурсним завданням і створювати невеликий простір для життя. Хлопцеві доводилося займатися лише проектуванням квартир, але у «квартирних» проектах більше свободи дій. Маленька площа житла GADGET HOUSE – це виклик для архітектора. У «будинок-гаджет» потрібно все вмістити, але немає можливості ставити перегородки, а можна лише за допомогою меблевих рішень зробити його зручним для проживання.

5

Навіть під час фуршету наші фіналісти обговорювали професійні питання

 

«Львівська політехніка» – у лідерах

Ми всі чекали на цей момент, а ви, можливо, навіть проскролили сторінку вниз, щоб дізнатися імена переможців.

Оксана Самусєва, СЕО ZV Development оголосила рішення жюрі.

Вона наголосила, що відкритість до всього нового – якість, яка приємно здивувала у фіналістах конкурсу.

«Ви придумали чимало цікавих рішень і не побоялися підставити під сумнів те, що ми написали у технічному завданні. Дослідницький розум – це те, що ми дуже цінуємо у людях», – відзначила Оксана.

Третє місце і винагороду $500 отримав київський студент Павло Білоус. У роботі Павла привертає увагу цільність рішень – як стильових, так і архітектурних. Хлопець представив професійно виконаний проект: його концепція вже готова до вжитку.

Друге місце посів студент НУ «Львівська політехніка» Олександр Скомаровський. Олександр продемонстрував бачення проекту не тільки із позиції архітектури, але й бізнесу. Хлопець врахував деталі, запропонувавши встановити меблі-трансформери. Врешті, якісно візуалізований проект будиночку із гарними фасадами допоміг фіналісту потрапити у трійку кращих і отримати грошовий приз $700.

Одностайним рішенням жюрі визначило переможця. Львів’янин Максим Шейка вразив сміливістю і креативом архітектурних рішень. Він пропрацював деталі і створив життєздатний проект, який цілком можна реалізовувати на практиці. Максим теж навчається у «Львівській політехніці», тож нам залишається привітати університет, який гідно навчає талановиту молодь.

4

Зліва направо: студенти “Львівської політехніки” Олександр Скомаровський, Максим Шейка та Дар’я Блащук